امروزه شاهد رشد دیوانه وار و سریع وبلاگ ها و سایت های هرز یا به لفظی دیگر بی خودی هستیم!
اجازه بدید اول در مورد وبلاگ ها صحبت کنم. این روزا می شه گفت اکثر کسانی که با اینترنت سروکار دارند حداقل یک وبلاگ دارند. خب این به جای خود هیچ اشکالی ندارد مشکل از اون جایی شروع میشه که این وبلاگ ها تولید محتوا نمی کنند! و صرفا مطالب خود رو از دیگر سایتا یا وبلاگ ها کپی برداری می کنند و این در داز مدت بسیار مضر هست.
 حتما شما به وبلاگ هایی بر خوردید که به طور واضح معلوم هست که مطلبی که درج می کنند کپی هست! اینو میشه از بی نظم بودن مطلب ، پس زمینه حروف ، فونت ناخوانا ، ترکیب رنگ و... فهمید.
حرفی که که من به این مدیران وبلاگ ها میزنم یا کسانی که قصد ایجاد وبلاگ دارند اینه که اگر قصدتون کپی برداری از مطالب دیگران هست این کارو نکنید (ایجاد وبلاگ) چون وقت گران بهاتون که هیچ چیز با ارزشتر از اون تو دنیا نیست رو تلف می کنید.
اگر قصد ایجاد وبلاگ دارید وبلاگی مرتبط با رشته تحصیلیتون یا حرف کاریتون ایجاد کنید و مطالب اختصاصی با قلم خودتون درج کنید. کاربری که برای بازدید از وبلاگ شما می اید مطمئن باشید از بداند شما مطالب وبلاگ رو می نویسید حتما دوباره برای خواندن مطالب شما خواهد آمد و نظر هم خواهد داد.
حرف برای گفتن در این باره زیاده ... من دیدم چون خیلی از جونا به این سمت کشیده می شن احساس وظیفه کردم تا مطالبی در این باره درج کنم.و در آخر داشتن یک وبلاگ شخصی بهتر از داشتن وبلاگی با هزاران مطالب کپی برداری شده هست!
و اما در مورد سایت ها ؛ آشفته بازاریه که بیا و ببین ! از ایجاد سایت هایی با موضوعات تکراری ، مطالب تکراری ، محتوای تکراری و ... این روزا اگر توجه کنید سایت هایی با موضوعات تکراری رو به رشد می باشد.
چند نمونه می گم که برای عموم قابل لمس باشه : سایت های شبکه اجتماعی که مثل تومور داره هر روز به تعداد اونا اضافه میشه !سخنم اینه که با این رشد در آینده نچندان دور همه یک شبکه اجتماعی راه خواهند انداخت تومور بعدی سایت های رو به رشد مجلات اینترنتی هستند البته این گونه سایت های مفیدند اما اکثر اونا به فکر تولید محتوا نیستند و مطالب رو از دیگر سایت ها کپی می کنند و مطالب غیر اخلاقی درج می کنند که معلوم هست که برای بازدید می کوشند تا چیز دیگر .
یه مثال میزنم که قابل لمس باشه اگرم به این موضوع دقت نکردید حتما از این به بعد دقت کنید ؛ میری به این سایت مجله می بینی تیتر مطلب زده دختر 13  ساله باردار شد یا مثلا پسر 13 ساله به معلمش تجاوز کرد و موضوعاتی تحریک آمیز که اکثرا جنبه غیر اخلاقی دارند و 40 درصد اونا هم به اشتباه تفصیر می شوند.
به اینگونه سایت ها می گن سایت هرزه البته من میگم !
یه پیشنهاد به وبمسترها می کنم : دنبال وب سایت هایی با موضوع تکراری نرید که قبل از شما توسط عده ی کثیری پرداخته شده نرین چون به اوج نمی رسید ! دنبال موضوعاتی برید که اصلا به اونا پرداخته نشده یا خودتون موضوع جدید ایجاد کنید در این صورت مطمئنا به موفقیت می رسید.در پست های آینده توضیحات بیشتری در این رابطه به شما خواهم داد + ایده های نو و ناب خودم به وب مسترها !